Atlėpusios ausys
Kodėl kai kurių žmonių ausys atlėpusios?

Atlėpusios ausys - viena iš dažniausių galvos ir kaklo įgimtų deformacijų. Manoma, kad ši patologija sutinkama apie 5% žmonių. Deformaciją sukelia įgimtos priežastys - nepakankamas ausies kaušelio viršutinės dalies išsivystymas ar vidurinės kaušelio dalies kremzlės perteklius.

Ką siūlo plastinė chirurgija?
Vienintelis gydymo būdas yra chirurginė ausies atlėpimo korekcija. Plastinė chirurgija gali padėti atsikratyti daugelį metų kankinusių kompleksų.

Kada geriausia operuoti, jei pasiūloma tokia išeitis?
Vaikai operuojami nuo 5-6 metų amžiaus, t.y., nuo tada, kai ausis jau būna beveik pasiekusi suaugusio žmogaus ausies dydį. Neretai operacijos atliekamos ir suaugusiesiems, kurie ilgą laiką kankinosi dėl savo išvaizdos ar slėpė ausis nešiodami ilgus plaukus. Kokiu metų laiku operuoti, nėra jokio skirtumo - ausys vienodai gerai gyja tiek karštą vasarą, tiek šaltą žiemą.

Kiek užtrunka operacija ir kiek gyja?
Operacija trunka iki valandos. Po operacijos vieną savaitę rekomenduojama naudoti elastinį tvarstį dienai ir nakčiai, o vėliau apie vieną mėnesį - tik nakčiai.

Kas lemia sėkmingą rezultatą? Ar būna komplikacijų?
Profesionaliai atlikta chirurginė intervencija ir tikslus nurodymų vykdymas po operacijos lemia sėkmingą rezultatą. Komplikacijos po ausies operacijų yra retos, lengvai pašalinamos. Dažnai operacijos metu, žiūrėdamas į veidrodį, pacientas pats gali įvertinti ar koreguoti galutinį rezultatą.

Nuo ko priklauso operacijos kaina?
Operacijos kaina priklauso nuo koreguojamos deformacijos laipsnio, taip pat nuo naudojamos nejautros.
Nosis

Kokie kosmetiniai ir anatominiai defektai dažniausiai koreguojami?

Dažniausiai nosis sutrumpinama, susiaurinama, pašalinama "kuprelė", pakeičiama nosies galo forma. Neretai operacijos metu dalyvaujantis LOR specialistas ištiesina ir nosies pertvarą.

Ar nosies plastika yra sudėtinga operacija ir per kiek laiko nosis sugyja?
Rinoplastika, t.y., nosies plastika - labai subtili plastinė operacija, kur tik keli milimetrai labai gerą rezultatą skiria nuo blogo. Po rinoplastikos nosis kurį laiką būna patinusi ir galutinę formą neretai įgyja tik po 6-12 mėnesių, tačiau aplinkiniai tinimą pastebi tik pirmąsias 3-4 savaites.

Ar visuomet po nosies operacijos pacientų lūkesčiai pasiteisina?
Po rinoplastikos paciento nosis įgauna formą, harmoningai derančią prie viso veido. Žmogus tampa gražesnis. Didžioji dauguma pacientų po operacijos būna patenkinti savo naująja išvaizda, ypač jei jie prieš operaciją tiksliai žinojo savo lūkesčius ir operacijos galimybes.
©2019 VISOS TEISĖS SAUGOMOS