Kodėl prakaituojama?
Prakaituodamas žmogaus organizmas per odą pašalina dalį kenksmingų medžiagų, taip pat reguliuoja skysčių balansą, išvengia perkaitimo.

Kas yra hiperhidrozė?
Neretai būna neaiškios kilmės padidintas lokalus prakaitavimas. Dažniausiai žmones vargina padidintas delnų, padų, pažastų prakaitavimas. Ne kartą teko spausti "šlapią" ranką ar matyti žmones su drėgnomis rūbų pažastimis. Tai vargina tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime. Susijaudinus minėtos kūno vietos dar labiau prakaituoja. Dėl padidinto prakaitavimo kartais pakinta oda, per ją lengviau patenka infekcija.

Ar įmanoma kaip nors reguliuoti padidintą prakaitavimą?
Padidintas prakaitavimas reguliuojamas pačiomis įvairiausiomis priemonėmis - pradedant paprasčiausiais antiperspirantais ir baigiant chirurginėmis procedūromis, kurių metu nupjaunami nervai, reguliuojantys prakaito liaukas. Pastaraisiais metais pasaulyje paplito nesudėtingas padidinto prakaitavimo gydymas botulino toksino injekcijomis.
Kaip vyksta padidinto prakaitavimo korekcija botulino toksino injekcijomis? Koks jų patikimumas, koks efektas?
Tam tikras minimalus botulino toksino kiekis suleidžiamas į gausiai prakaituojančias vietas - delnus, padus ar pažastis. Leidžiant į pažastis, nuskausminimas nereikalingas, o leidžiant į delnus ar padus, naudojamas nuskausminimas. Suleidus botulino toksiną blokuojami cheminiai procesai prakaito liaukose ir dėl to mažėja prakaito gamyba. Po botulino toksino injekcijų prakaitavimas sumažėja net iki 30-50 procentų. Injekcijų poveikis trunka apie 6-12 mėnesių.

Ar procedūra nesukelia pašalinio veikimo? Kam šios injekcijos draudžiamos?
Leidžiant botulino toksiną į delnus ar padus, kartais gali būti stebimas laikinas raumenų silpnumas. Norint išvengti šio reiškinio, botulino toksinas leidžiamas į daugiau vietų ir mažesnėmis dozėmis.
Injekcijas atlikti draudžiama nėščiosioms.
©2019 VISOS TEISĖS SAUGOMOS